Hűtőházak fagyvédelme

A hűtőkamráknál, a tartósan -20 és -30 ˚C közötti hőmérséklet komoly veszélyt jelenthet a talajszerkezetre. Hiába a jó szigetelés, a hideg hatására a talaj elfagyhat, és a fagyott víz komoly károkat okozhat a hűtőkamra épületszerkezetében. Ezekre a problémákra javasoljuk ideális megoldásként, az ELEKTRA fűtőkábeleket, amelyek ellenállnak a zord körülményeknek.

Ezeket a fűtőkábeleket a padló szigetelése alá kell szerelni, mivel ezt a szigeteletlen felületet kell megvédeni az elfagyástól. A kábeleket közvetlenül a teherhordó betonréteg felső részébe fektetjük és bebetonozzuk úgy, hogy a padló szigetelése alatt legalább 5 cm-re legyenek. Az átlagos beépített teljesítmény fagyvédelem esetén 15-20 W/m2, amely biztosítja a hatékony védelmet a hideg ellen.

A biztonság és a maximális hatékonyság érdekében két teljes, egymással párhuzamos fűtési kör beépítését javasoljuk, két termosztáttal. Az első kör termosztátját +5 ˚C-ra állítjuk, hogy biztosítsuk a beton fagyvédelmét, míg a második termosztát kapcsolási hőmérséklete +3 ˚C. Így, ha bármilyen meghibásodás történne az első körben, a második azonnal bekapcsolódik, garantálva a folyamatos védelmet.

Nagyobb hűtőkamráknál érdemes a területet több zónára felosztani, azokat önállóan kábelezni és termosztáttal vezérelni. Például egy 300 m2-es kamra esetében három részre oszthatjuk a területet, hogy minden zóna különálló védelmet kapjon.

A termosztát hőmérőjét minden esetben védőcsőben helyezzük el a fűtött területen, a kábelektől egyenlő távolságban. A védőcsövet úgy építjük be, hogy a termosztát érzékelője könnyen cserélhető legyen, így biztosítva a hosszútávú működést és karbantarthatóságot.

8. Hűtőházak Fagyvédelme

Látogass el webshopunkba, ott megtalálod azt a terméket, amivel megvédheted hűtőkamrádat a mínuszok okozta kellemetlenségektől!